Ogłoszenia

W związku z zapytaniami dotyczącymi ważności legitymacji studenckich uprzejmie informujemy, iż przepisami ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa sars-cov-2 (Dz. U z 2020 r., poz. 695wprowadzono zmiany w ustawie z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, ze zm.) w zakresie przedłużania z mocy prawa ważności legitymacji studenckich i legitymacji służbowych nauczyciela akademickiego.

Zgodnie z art. 51b ust. 4 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, w okresie zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności. Przepis ten ma zastosowanie również do legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni.

Analogiczne regulacje w zakresie ważności legitymacji doktorantów ujęto w art. 198b ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Nie ma zatem konieczności osobistego stawiennictwa w uczelni w celu przedłużenia ważności ww. legitymacji.

Od 5 maja 2020 roku wznowione zostaje działanie Biblioteki Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku.

 

• Można telefonicznie lub mailowo zamówić książki.

• Studenci NIE wchodzą do budynku Uczelni. Należy zadzwonić i ustalić godzinę odbioru książek.

• Książki można oddać i odebrać w godzinach pracy biblioteki PRZED głównym wejściem.

• Z wypożyczalni korzystać mogą WYŁĄCZNIE studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Białymstoku.

• Jednorazowo można wypożyczyć do 4 książek na 2 tygodnie.

• Przed wypożyczeniem należy podpisać rewers (dostarczony przez bibliotekarza).

• Na podstawie ustaleń indywidualnych istnieje możliwość wypożyczenia książek z czytelni na okres nie dłuższy niż 1 dzień.

Biblioteka prosi też o zwrot wypożyczonych pozycji – za czas epidemii kary nie są i nie będą naliczane ale książki po wypożyczeniu trafiają na kolejne 2 tygodnie do kwarantanny więc im szybciej tym lepiej.

Zapraszamy

Telefon: 85 749 94 58
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – Piątek
08:00 – 16:00

Z uwagi na zagrożenie COVID-19 prosimy o dokonywanie zapłaty za czesne i inne usługi edukacyjne wyłącznie przelewem bankowym.

Na pielęgniarstwie zajęcia w dniu 28-29.03 zgodnie  z harmonogramem. 

Jedynie pielęgniarstwo pomostowe będzie miało wykłady od prof Czerpaka na platformie e-lerningowej

uczelni- tezy wykładów.

Witajcie drodzy studenci

Jeżeli dostaniecie taki komunikat, jak w załączeniu, spokojnie !!!! to nasz administrator zakłada platformę on-line do zajęć i dołącza Was do grupy. Jak się zalogujecie do profilu proszę o dodanie swojego imienia i nazwiska. Więc proszę śmiało potwierdzać. Życzę dużo zdrowia i mam nadzieję do zobaczenia niebawem.

test

Ta strona używa plików cookies. Przeglądając stronę wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności